معرفی انواع زغال قلیان

اگر زغال خوب نداشته باشید، قلیان شما خوب چاق نمی‌شود و کام نمی‌گیرید. همچین در اغلب موارد علت سر درد و سرگیجه و حتی افت فشار بعد از مصرف قلیان، عدم استفاده از زغال مناسب است. به همین دلیل تهیه زغال خوب برای قلیان بسیار مهم است. اغلب افرادی که به صورت دائم از قلیان استفاده می‌کنند، می‌دانند که کدام نوع زغال برای استفاده بهتر خواهد بود. در همین راستا برای آشنایی افراد تازه کار به معرفی انواع زغال قلیان خواهیم پرداخت. زیرا خرید زغال یکی از مهمترین نکات در استفاده از قلیان خوب و بدون سردرد است. پس تا انتهای مطلب همراه دودلند بمانید. 

معرفی بهترین زغال برای قلیان؛ آشنایی با خرید زغال مخصوص قلیان

اولین مورد برای آماده کردن قلیان، تهیه زغال خوب است. اگر کیفیت زغال خوب باشد، سریع روشن می‌شود. اما در مواردی که زغال نامناسب باشد، روشن کردن آن زمان می‌برد و خیلی سریع هم خاموش می‌شود. در ادامه چند نمونه از بهترین زغال‌ها برای قلیان را معرفی خواهیم کرد. با دودلند همراه باشید.

1.   زغال طبیعی؛ آشنایی و معرفی انواع زغال قلیان

استفاده از زغال طبیعی یکی از پرکاربردترین نمونه‌های زغال است. معمولا این زغال از چوب درختان متفاوتی تولید می‌شود. در اغلب موارد قطعات زغال طبیعی به اندازه انگشت دست است. این نوع زغال هیچ گونه مواد آتش‌زا ندارد، به همین دلیل خیلی سریع آتش نمی‌گیرد. البته باید اشاره کنیم که این زغال به دلیل بدون بو بودن، تاثیری بر طعم و بوی تنباکو نخواهد داشت.

2.   زغال سریع سوز؛ بهترین زغال برای قلیان

زغال سریع سوز مهمترین نمونه در لیست معرفی انواع زغال قلیان است. زیرا با زغال‌های سریع سوز، روند روشن شدن آتش و چاق کردن قلیان کوتاه خواهد شد. در اغلب موارد زمانی حدود 10 تا 20 دقیقه برای روشن شدن زغال‌ها صرف می‌شود. اما با زغال سریع سوز این زمان به 1 تا 2 دقیقه و حتی کمتر کاهش پیدا می‌کند. 

زغال سریع سوز بعد از روشن شدن، از سیاه به قرمز یا نارنجی تغییر می‌کند. در انتها، به رنگ خاکستری تغییر کرده و تبدیل به پودر خاکستر می‌شود. به همین دلیل قبل از تبدیل شدن به این رنگ، آن را از روی سری قلیان بردارید. اگر خاکستر زغال روی تنباکو بریزد، بو و طعم تنباکو تغییر کرده و کام قلیان گلو را اذیت می‌کند.

3.  زغال نقره‌ای؛ بهترین زغال قلیان بدون سردرد

زغال نقره‌ای ترکیبی از زغال سریع سوز و طبیعی است. این زغال حرارت و گرمای کمی تولید می‌کند و عطر و بوی خاصی ندارد. همچنین جرقه‌ای ایجاد نکرده و به محض روشن شدن رنگ آن تغییر می‌کند.

4.   زغال نارگیل؛ بهترین زغال برای قلیان میوه ای

زغال نارگیل از پوست درخت نارگیل ساخته می‌شود. از مزایای زغال نارگیل می‌توانیم به گرم شدن و آتش گرفتن سریع اشاره کنیم. علت سوختن سریع این زغال این است که در آن از مواد شیمیایی آتش‌زا استفاده نمی‌شود. به همین دلیل مانند زغال طبیعی سریع می‌سوزد.

از مشخصات زغال نارگیل می‌توانیم به عطر و بوی کم، مرغوبیت و کیفیت بالا اشاره کنیم. همچنین به دلایل محیط زیستی این نوع زغال محبوبیت بالایی دارد. زیرا برای تولید آن هیچ درختی قطع نشده و به طبیعت آسیبی نمی‌رساند. اما تنها مشکلی که دارد این است که به راحتی و با فندک روشن نمی‌شود. حتما باید برای چند دقیقه روی حرارت قرار بگیرد.

5.   زغال پسته فشرده، مناسب برای رستوران‌ها و سفره‌خانه‌ها

این نوع زغال از چوب درخت پسته تهیه می‌شود و معمولا برای رستوران‌ها و سفره‌خانه‌ها مناسب است. زیرا در زمان سوختن هیچ جرقه و بویی تولید نمی‌کند. به همین دلیل برای فضاهای بسته انتخاب خوبی است. معمولا برای تهیه زغال پسته از خاک اره استفاده می‌شود که روند آتش گرفتن و روشن شدن را سریع‌تر از حالت عادی خواهد کرد.

زغال لیمو؛ بهترین زغال برای قلیان

6.   زغال لیمو؛ بهترین زغال برای قلیان

در لیست معرفی انواع زغال قلیان، زغال لیمو جزو بهترین‌ها قرار دارد. این زغال سیاه و براق است و هیچ گونه شکافی ندارد. زیرا در زمان تولید تحت فشار بالایی قالب بندی می‌شود. قرارگیری این زغال تحت فشار بالا باعث بالا رفتن کیفیت آن خواهد شد. پس هرچه زغال لیمو منسجم‌تر باشد، نشانه مرغوبیت آن خواهد بود. زغال لیمو در زمان سوختن بو و دود ندارد. ولی در عوض طول مدت روشن ماندن آن کم است. 

7.   زغال فشرده، مقاوم و مناسب

زغال فشرده از خاک اره، پوست گردو و خاک زغال تهیه می‌شود. البته در کشور چین به جای خاک اره از چوب بامبو استفاده می‌کنند. اما در ایران به دلیل عدم بامبو، از خاک اره چوب استفاده می‌شود. 

8.   زغال بامبو؛ زغال قلیان خارجی

این زغال از چوب درخت بامبو درست می‌شود و کالایی وارداتی است. از مزایای این زغال می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

       مدت زمان سوخت بالا

       راحتی در اشتعال

       عدم پخش خاکستر زغال

       عدم بو، دود و گاز (به همین علت بعد از کشیدن قلیان سرگیجه و سردرد ایجاد نمی‌کند)

       برای تولید آن درخت بامبو قطع نمی‌کنند.

با توجه به این مزایا می‌توان گفت که استفاده از زغال بامبو برای قلیان مناسب است.

سفارش راحت و بدون دردسر قلیان با دودلند

با توجه به دغدغه‌های زندگی امروزی، فکر کردن و انتخاب بهترین نوع زغال نباید جزو مشکلات افراد باشد. زیرا با توجه به تنوع بالای زغال‌ها، خرید و پیدا کردن زغال مرغوب برای قلیان کمی سخت است. به همین دلیل در این محتوا از دودلند به معرفی انواع زغال قلیان پرداختیم. اما راهکاری ساده‌تر برای استفاده از قلیان وجود دارد و آن سفارش آنلاین قلیان از دودلند است.

مجموعه دودلند قلیان آماده را در هر ساعتی از شبانه روز برای عزیزان ساکن در تهران ارسال خواهند کرد. کافی است با شماره 09127698569 تماس بگیرید. ابتدا آدرس خود را ثبت کنید. سپس تعداد و نوع قلیانی که می‌خواهید را سفارش دهید. در کمترین زمان ممکن قلیان با تمام لوازم برای شما ارسال خواهد شد. پس از اتمام استفاده از قلیان یا فردای روز سفارش، پرسنل دودلند برای تحویل قلیان به شما مراجعه خواهند کرد.

چالش‌های کاربران در مورد معرفی انواع زغال قلیان

برای تشخیص زغال خوب برای قلیان به چه نکاتی توجه کنیم؟

به مواردی مانند بو و طعم، نیاز به جرقه و مدت زمان سوخت باید توجه کنید. اما طول زمان روشن ماندن آن نباید کوتاه باشد.

بهترین زغال قلیان بدون سردرد کدام است؟

زغال‌های سریع سوز مناسب‌ترین نوع زغال برای قلیان به شمار می‌روند. 

کدام زغال قلیان خارجی است؟

زغال بامبو وارداتی است، زیرا در ایران درخت بامبو رشد نمی‌کند و همچنین کشت نمی‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *